Wspomnienie św. Wacława, męczennika
28 września 2024

XXV Niedziela Zwykła 22.09.2024 r.

6 dni temu, 2024-09-21 Odsłon: 19

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Chrystusowej Ewangelii.

2. Zatroszczmy się zatem o dobre wychowanie młodego pokolenia! Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Jastrzębskiej Alicji i Butkiewicz Katarzynie a na następny tydzień są proszone osoby: Butkiewicz Jadwiga i Winnicka Lucyna.

4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla zmarłych z naszych rodzin wieczny odpoczynek….

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 23 września – św. Ojciec Pio, gorliwy spowiednik i stygmatyk, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia.

W piątek, 27 września – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który zasłynął jako opiekun ubogich i wyrzuconych na margines życia społecznego oraz założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr szarytek.

W sobotę, 28 września – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, który, będąc władcą tego kraju, przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską u naszych południowych sąsiadów.