loading...
Rok liturgiczny: B/II
Wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
13 lipca 2024

Kapłani posługujący w parafii

22 grudnia 2021r. Odsłon: 1592

Od Reformacji aż do II wojny światowej parafia była kierowana przez pastorów protestanckich. Od 1.10.1945 r. duszpasterstwo prowadzą księża chrystusowcy, dojeżdżający z Sarbii. Parafia w Gosławiu została utworzona w 14.X.1973 roku. Proboszczowie:

  • 1973 - 1982 ks.Adam Thor TChr (+5. 09.2005),
  • 1982 - 1988 ks.Józef Niemczal TChr (+24.09.1988),
  • 1988 - 1991 ks.Piotr Wieczorek TChr (+ 2.11.1994),
  • 1991 - 2005 ks.Stanisław Bojarski TChr (+29.11.2015),
  • 2005 - 2006 ks.Zdzisław Jędruszek TChr (+ 4.11.2006),
  • 2006 - 2009 ks.Andrzej Pietrasik TChr (+ 21.01.2009),
  • 2009 - 2017 ks.Czesław Margas TChr
  • 2017 - 2022 ks. Ryszard Czajka TChr
  • 2022 - ks. Grzegorz Korzeniewski TChr


Parafia Chrystusa Króla

Gosław 77, 72-320 TRZEBIATÓW

Nr konta parafialnego: 61 8566 1026 0300 6188 5002 0001

Kancelaria parafialna czynna w: środy, piątki po Mszy św. wieczornej.

Gdzie nas znajdziesz

mapa