Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
22 października 2024

XXII Niedziela Zwykła 01.09.2024 r.

29 sierpnia Odsłon: 103

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach katechezy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakramentu od godz 17:00.

W pierwszy czwartek wieczorem zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołanych oraz o powołania.

W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą od godz. 9:00, a po południu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem ku czci Serca Bożego. Podczas adoracji również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi.

W pierwszą sobotę przed wieczorną Eucharystią wspólnie odmówimy różaniec.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Adamowicz Krystyna i Pitycz – Dalecka  Marzena a na następny tydzień są proszone osoby: Jastrzębska Agnieszka i Osenkowska Marzenna.

6. Przekazujemyę wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.

W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.