Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2024 r.

05 stycznia Odsłon: 84

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. W sobotę 13 stycznia zapraszam parafian na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Zaczynamy o godz. 16:00.

3. Kontynuuję odwiedziny kolędowe w naszej parafii. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców w Gosławiu. W poniedziałek  we wtorek i w środę w czwartek uzupełnienia dla tych co nie byli obecni a mieli takie życzenie a by się spotkać i pobłogosławić dom.

4. We wtorek 9 stycznia w naszym dekanacie w kościele w Trzebiatowie od godz. 12:00 do 14:30 będzie nawiedzenie relikwii rodziny Ulmów. Nasza parafia i tym czasie ma wyznaczoną do przeprowadzenia wraz z parafią z Trzebusza Drogę krzyżową.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Gliwie Irenie i Dobrzańskiej Annie a na następny tydzień są proszone osoby: Gębicka Grażyna i Świderek Halina.

6. Przekazuję dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.