dodano: 2024-01-05 20:56:03 edycja: 2024-01-05 20:56:31 autor: 60 odsłon: 101

Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2024 r.

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. W sobotę 13 stycznia zapraszam parafian na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Zaczynamy o godz. 16:00.

3. Kontynuuję odwiedziny kolędowe w naszej parafii. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców w Gosławiu. W poniedziałek  we wtorek i w środę w czwartek uzupełnienia dla tych co nie byli obecni a mieli takie życzenie a by się spotkać i pobłogosławić dom.

4. We wtorek 9 stycznia w naszym dekanacie w kościele w Trzebiatowie od godz. 12:00 do 14:30 będzie nawiedzenie relikwii rodziny Ulmów. Nasza parafia i tym czasie ma wyznaczoną do przeprowadzenia wraz z parafią z Trzebusza Drogę krzyżową.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Gliwie Irenie i Dobrzańskiej Annie a na następny tydzień są proszone osoby: Gębicka Grażyna i Świderek Halina.

6. Przekazuję dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.

05 stycznia 05 stycznia 60 101