Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
22 października 2024

Zesłanie Ducha Świętego 19.05.2024 r.

17 maja Odsłon: 215

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć młode pokolenie naszych Parafian (2 osoby), które tym darem zostalły umocnione przez posługę J.E. bpa Henryka Wejmana  podczas Mszy wigilijnej w Trzebiatowie.

2. Zapraszam wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 18.00 Msza św.  z nabożeństwem majowym.

3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 18.00. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. Msz Święta po nabożeństwie z różańcem za zmarłych z wypominek rocznych.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

6. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Holbój Lucynie i Trzeszczkowskiej Katarzynie a na następny tydzień są proszone osoby: Prętka Beata i Pijarowska-Lipiec Aneta.

8. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.