Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023 r.

15 listopada 2023r. Odsłon: 124

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek, wtorek,  środę, czwartek o godz. 16.30. po różańcu Msza św. Na krzesłach pod wierzą są wyłożone kartki na wypominki roczne.

3. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Uroczystość naszej parafii. Msze św. tego dnia 8.45 Gołańcz Osiedle, 12.00 Siemidarżno, 14.00 Gosław Msza św. odpustowa którą poprowadzi Ks. prob. Waldemar Pozlewicz TCh.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Wyglądacz Monice  i  Lemańczyk  Monice a na następny tydzień są proszone osoby: Łupkowska  Irena  i  Konkol  Elżbieta

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

- środę, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

- piątek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.