Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023 r.

27 października 2023r. Odsłon: 93

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Trwa jeszcze miesiąc modlitwy różańcowej. W poniedziałek i wtorek zapraszam na nabożeństwo różańcowe które jest po mszy św. wieczornej. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcam do odmawiania różańca w domu.

3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną na naszym cmentarzu o godz. 10:00 w Gosławiu. Przed Mszą Świętą wyruszy procesja od bramy cmentarnej do ołtarza  w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

4. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte tego dnia o godz. 10.00, 12.00 i 17.00 w Gosławiu.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Od 13 listopada w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę od godz. 16.30 będziemy modlić się na za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki są wyłożone przy wejściu do świątyni.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 koronka z wypominkami, a w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. W piątek odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Musielak Grażynie i Olejniczak Halinie a na następny tydzień są proszone osoby: Olek Kamila i Dobrzańska Wioleta.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.