Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2023 r.

12 października 2023r. Odsłon: 107

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

2. W środę, 18 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam na Msze św. oraz na nabożeństwo różańcowe jeszcze w tym tygodniu na godz. 17.00.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła ślubujące w sobotę 14 października  tegoż roku a na następny tydzień są proszone osoby: Drzymała Lucyna, Jastrzębska Alicja i Butkiewicz Katarzyna.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

- wtorek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

- środa, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

- piątek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

- niedziela, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.