Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023 r.

06 października 2023r. Odsłon: 90

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym po Mszy św. o godz. 17.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominam także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

3. Osoby modlące się na różańcu mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4. W środę, 11 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.

6. W sobotę o godzinie 11:00 Jubileuszowa Msza św. z okazji 50 rocznicy powstania parafii w Gosławiu, której będzie przewodniczył ks. bp. Henryk Wejman. Serdecznie zapraszam na nasze świętowanie.

7. W najbliższą niedzielę, 15 października, będziemy wspominać rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Jastrzębskiej-Ślusarczyk Aurelii, Jastrzębskiej Alicji i Butkiewicz Katarzynie a na następny tydzień są proszone osoby: ślubujące w sobotę 14 października  tegoż roku.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.