Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023 r.

21 października 2023r. Odsłon: 100

1. Dzisiejsza  niedziela, 22 października, w Kościele jest Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami zbieranymi do puszki.

2. Dziś także, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Drzymała Lucynie, Jastrzębskiej Alicji i Butkiewicz Katarzynie a na następny tydzień są proszone osoby: Musielak Grażyna i Olejniczak Halina.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

- sobota, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu