Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

XXII Niedziela Zwykła 12.11.2023 r.

10 listopada 2023r. Odsłon: 87

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek o godz. 16.30. po Koronce Msza św. Zapraszam serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. Pod wierzą na stojaku są wyłożone kartki na wypominki roczne.

3. W dzisiejszą niedzielę, 12 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Kuźmicz Ewelinie i Kwocz Magdalenie a na następny tydzień są proszone osoby: Wyglądacz Monika  i  Lemańczyk  Monika.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

- piątek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

- sobota, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.