Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
22 października 2024

Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024 r.

08 maja Odsłon: 313

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Wczoraj przeżywalimy uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klasy trzeciej. Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym.

2. Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę Maryjną: o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo majowe w kościele.

3. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy podczas nabożeństwa ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

5. Chciałbym przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed i po Mszy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych a na następny tydzień są proszone osoby: Holbój Lucyna i Trzeszczkowska Katarzyna.

7. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. A wszystkich, którzy ostatnio od nas odeszli do Domu Ojca, polecamy naszym modlitwom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je