XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023 r.

01 września 2023r. Odsłon: 104

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji i niedziela adoracyjna w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. W środę, przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza Święta z błogosławieństwem ziarna siewnego w niedzielę na mszach św.

4. W sobotę od godz. 16.00 zapisy dzieci które mają przystąpić do pierwszej komunii św. w 2024 roku.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Celińskiej Barbarze i Jastrzębskiej Iwonie a na następny tydzień są proszone osoby: Orłowska Klaudia i Orłowska Natalia.

6. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

W tym tygodniu patronuje nam:

- niedziela, 3 września - Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.