XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023 r.

24 sierpnia 2023r. Odsłon: 66

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. W środę, przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Od godz. 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi św. O godz. 17.30 Nabożeństwa pierwszo czwartkowe, piątkowe i sobotnie wraz z Mszą św. W piątek odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

5. W piątek, 1 września, przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, Niedzielą adoracyjną. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 10.30.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Jastrzębskiej-Arndt Monice i Dudek Marzennie a na następny tydzień są proszone osoby: Celińska Barbara i Jastrzębska Iwona.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

W tym tygodniu patronuje nam:

- sobota, 3 września - Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.