XX Niedziela Zwykła 20.08.2023 r.

17 sierpnia 2023r. Odsłon: 94

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim (kolekta mszalna).

3. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W środę, 23 sierpnia, przed Mszą św. o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszam na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani, na Mszę Św. o godz. 18:00.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła rodzinom Kuźmicz i Olejnicza a na następny tydzień są proszone osoby: Jastrzębska-Arndt Monika i Dudek Marzenna.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

- czwartek, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;