XVIII Niedziela Przemienienie Pańskie 06.08.2023 r.

03 sierpnia 2023r. Odsłon: 77

1. Dziś w niedzielę adoracyjną, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Holbój Franciszce i Oświęcimskiej Lucynie a na następny tydzień są proszone osoby: Michalska Anna, Szczygielska Regina i Holbój Franciszka.

6. W niedzielę, 13 sierpnia, wspominamy objawienia Najświętszej Panny Marii w Fatimie. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzyę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

- wtorek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

- środa, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

- czwartek, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

- piątek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek. .