XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023 r.

28 lipca 2023r. Odsłon: 69

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. W piątek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza święta.

4. Najbliższy piątek, 4 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna po nabożeństwie o godz. 17.30. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej. Odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

5. W sobotę 5 sierpnia wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i Msza św. po nabożeństwie.

6. W niedzielę adoracyjną, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Po Mszy Świętej poświęcenie wianków.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Sinkowskiej Anecie i Niekrewicz Ewie a na następny tydzień są proszone osoby: Holbój Franciszka i Oświęcimska Lucyna.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

- wtorek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

- piątek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.