XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023 r.

21 lipca 2023r. Odsłon: 105

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W środę, 26 lipca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc o godz. 18.00.

3. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

4. Także we wtorek przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców a dzisiaj puszka na fundację MIVA Polska wspierającą środki transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za złożoną i składane ofiary.

5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Adamowicz Dorocie i Jankowskiej Klaudii a na następny tydzień są proszone osoby: Sinkowska Aneta i Niekrewicz Ewa.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

- wtorek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

- wtorek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

- środę, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

- sobotę, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.