XV Niedziela zwykła 16.07.2023 r.

13 lipca 2023r. Odsłon: 75

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. W środę, 19 lipca, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc o godz. 18.00.

3. W sobotę, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

4. W niedzielę, 23 lipca, przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

6. W przyszłą niedzielę puszka na Fundację MIVA Polska działająca na rzecz zmotoryzowanych misjonarzy z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżujących. Bóg zapłać za składane i złożone ofiary.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Adamowicz Krystynie i Cabaj Halinie a na następny tydzień są proszone osoby: Adamowicz Dorota i Jankowska Klaudia.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

- sobota, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

- niedziela, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współ patronka Europy.