XIV Niedziela Zwykła 09.07.2023 r.

06 lipca 2023r. Odsłon: 82

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2 W środę, 12 lipca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

3. W czwartek wspominamy objawienia fatimskie. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

4. W niedzielę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.  Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Prętkiej Magdalenie i Czerwik Beacie a na następny tydzień są proszone osoby: Adamowicz Krystyna i Cabaj Halina.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

ZAPOWIEDZI:

W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

Dariusz Kisz i Irena Pupka

- wtorek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

- środa, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

- czwartek, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

- sobota, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.