XII Niedziela Zwykła 25.06.2023 r.

23 czerwca 2023r. Odsłon: 70

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.

3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msza św. o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca i niedziela adoracyjna. W sobotę wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. Nabożeństwo z Mszą św. o godz. 17.30. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania, aby okres wakacyjny i urlopowy rozpocząć pojednanym z Bogiem.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Łupkowskiej Magdzie i weselnikom a na następny tydzień są proszone osoby: Hliwa Marta i Wiśniewska Maria.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego a dzieciom i urlopowiczom miłych wakacji.

- środa, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

- czwartek, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.