Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023 r.

21 maja 2023r. Odsłon: 80

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

2. We środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Módlmy się za wszystkie mamy, dla żyjących wypraszająć Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

4. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r. w Warszawie). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

5. W najbliższą niedzielę, 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tygodniu przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00.

6. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, Serdecznie zapraszam aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Prętkiej Beacie i Pijarowskiej-Lipiec Anecie a na następny tydzień są proszone osoby: Burghard Danuta i Piwowarczyk Anita.

8. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W tym tygodniu patronuje nam:

- piątek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.