VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023 r.

13 maja 2023r. Odsłon: 81

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. W tym dniu w Poznaniu w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej święcenia kapłańskie naszych 4 diakonów i diakonatu 2 kleryków.

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić podczas nabożeństwa majowego o godz. 18.00.

5. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy w domach rodzinnych.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Holbój Lucynie i Trzeszczkowskiej Katarzynie a na następny tydzień są proszone osoby: Prętka Beata i Pijarowska-Lipiec Aneta.

7. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.