V Niedziela Wielkanocna 07.05.2023 r.

05 maja 2023r. Odsłon: 84

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym Ciałem Chrystusa. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele o godz. 9.00.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 42. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Msza Święta o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

Tego dnia w Siemidarżnie o godz. 12.00 I – sza Komunia św. dwójki naszych parafian. Życzmy wytrwałości w przyjaźni z Panem Jezusem.

4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, Serdecznie zapraszam aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Kijewskiej Monice i Kijewskiej Marioli a na następny tydzień są proszone osoby: Holbój Lucuna i Trzeszczkowska Katarzyna.

6. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

- poniedziałek, 8 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

- niedzielę, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.