Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023 r.

29 grudnia 2022r. Odsłon: 72

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy, kadzidła i wody, będą sprawowane o godz. 9:00 na Osiedlu, o godz. 10:30 w Siemidarżnie i o godz. 12:00 w Gosławiu. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary do puszki są przeznaczone na cele misyjne.

3. W najbliższą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

4. Rozpocznie się wizyta duszpasterska, zwaną kolędą w naszej parafii. We wtorek, środę kolęda w Siemidarżnie od godz. 15.00. W czwartek na Osiedlu od kaplicy w sobotę od godz. 10:00 od ulicy na Kołobrzeg w kierunku kaplicy. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Grafik na ten tydzień wywieszony na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Musielak Grażyna i Olejniczak Halina.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.