Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022 r.

23 grudnia 2022r. Odsłon: 59

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia oraz święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.

3. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

4. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. W Gosławiu nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30 przed Mszą Świętą. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

5. W niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane tak jak w niedzielę.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Teresie Oprzątek i Barbarze Szymanowskiej a na następny tydzień są proszone osoby:

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

- wtorek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

- środa, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.