Niedziela Zesłania Ducha Św. 28.05.2023 r.

29 maja 2023r. Odsłon: 70

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. W najbliższą niedzielę, 3 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy Przenajświętszej. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, Serdecznie zapraszam aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. W czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o kapłańskie i zakonne, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo pierwsze czwartkowe i Msza św.

- w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i spowiedź pierwsze piątkowa, o godz. 17.30 nabożeństwo pierwsze piątkowe i Msza św. Odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 i Msza św.

- w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Burghard Danucie i Piwowarczyk Anicie. a na następny tydzień są proszone osoby: Orłowska Wiesława i Orłowska-Szczerba Anna.

6. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.