Niedziela Chrztu Pańskiego 08.01.2023 r.

07 stycznia 2023r. Odsłon: 85

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

4. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą w naszej parafii. Od wtorku do czwartku kolęda w Gołańczy wioska od godz. 15.00, w sobotę kolęda od godz. 11.00 w Paliczynie i Gołańczy przy głównej drodze na Kołobrzeg. W piątek w Gosławiu od godz. 15.00. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Palan kolędy wywieszony w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Olejniczak Ewelinie i Olejniczak Magdzie a na następny tydzień są proszone osoby: Łupkowska Irena i Konkol Elżbieta

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.