IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza 30.04.2023 r.

28 kwietnia 2023r. Odsłon: 93

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym w Szczecinie i Seminarium Duchownym ks. Chrystusowców w Poznaniu.

2.  Dzisiejsza ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego. Dzisiejsza niedziela także rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4. Jutro także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

5. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

6. W środę , 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 na Osiedlu, o godz. 10.30 w Siemidarżnie, o godz. 12.00 w Gosławiu.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca oraz niedziela adoracyjna:

- w czwartek spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00; nabożeństwo o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:30, po nabożeństwie Msza św.

- w piątek wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00 a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 i Msza św.; odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

- w sobotę wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 17:00 a nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi o godz. 17.30 i Msza św.;

- w niedzielę wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe oraz zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 10:30.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Obrządek Teresie i Szymanowskiej Barbarze a na następny tydzień są proszone osoby: Kijewska Mariola i Kijewska Monika.

9. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności i opieki Matki Bożej.

- wtorek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- czwartek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- sobota, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.