IV Niedziela Adwentu

17 grudnia 2022r. Odsłon: 93

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

2. W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

3. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy 25 grudnia: w Gosławiu Mszą św. o północy, zwaną Pasterką. W Siemidarżnie o godz. 22:00 a w pierwszy dzień świąt Msze Św.: o godz. 9:00 na Osiedlu, o godz. 10:30 w Siemidarżnie, o godz. 12:00 w Gosławiu. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. jak w niedzielę.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Grażynie Sobczak i Katarzynie Romanko. a na następny tydzień są proszone osoby: Teresa Oprzątek i Barbara Szymanowska

5. W zakrystii są do nabycia opłatki

6. Spowiedź św. pół godz. Przed mszą św.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.