III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023 r.

22 kwietnia 2023r. Odsłon: 84

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3. W poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w niedzielę w okresie Wielkanocnym, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 24 kwietnia. Msza Święta o godz. 9:00.

4. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.

5. W środę, 26 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

6. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Sobczak Grażynie i Romanko Katarzynie a na następny tydzień są proszone osoby: Obrządek Teresa i Szymanowska Barbara.

8. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

- poniedziałek, 24 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

- wtorek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

- sobotę, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.