III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r.

09 grudnia 2022r. Odsłon: 67

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

5. Zachęcam także do skorzystania ze spowiedzi świętej przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

6. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne. Dochód z nabytych opłatków jest przeznaczony na Seminarium Duchowne w poznaniu. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Wiesławie Sojunowskiej i Marzenie Stajanowskiej a na następny tydzień są proszone osoby: Grażyna Sobczak i Katarzyna Romanko.

8. W sobotę po południu zapraszam na przygotowanie kościoła na święta Bożego Narodzenia.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

- wtorek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

- środa, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.