II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023 r.

03 marca 2023r. Odsłon: 67

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc.

2. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce od dzisiejszej niedzieli 5 marca do środy 8 marca włącznie. Msze św. Z nauką rekolekcyjną: Siemidarżno godz. 17:00, Osiedle godz. 18:00, Gosław godz. 19:00. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje prowadzi ks. Roman Melnyk TChr.

3. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Gorzkie żale 15 minut przed Mszą św.

5. Zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16:30. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Świderek Halinie i Gębickiej Grażynie a na następny tydzień są proszone osoby: Rytwińska Halina i Gębińska Karolina.

7. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.