II Niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

02 grudnia 2022r. Odsłon: 60

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku.

4. Zachęcam także do korzystania ze spowiedzi świętej przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

5. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży. W naszym kościele są one celebrowane o godz. 17.00 w środę i piątek. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Wandzie Kuszyńskiej i Barbarze Dobrzańskiej a na następny tydzień są proszone osoby: Wiesława Sojunowska i Marzena Stajanowska.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

- środę, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.