I Niedziela Wielkiego postu 26.02.2023 r.

24 lutego 2023r. Odsłon: 84

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w drodze krzyżowej w piątek o godz. 16:30  i rozważając Gorzkie Żale a także w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce od niedzieli 5 marca do środy 8 marca włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną: Siemidarżno o godz. 17:00, Osiedle o godz. 18:00; Gosław o godz. 19:00. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje prowadzi ks. Maciej Szustek z Trzebiatowa.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Gliwie Irenie i Dobrzańskiej Annie a na następny tydzień są proszone osoby: Świderek Halina i Gębicka Grażyna

4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od godz. 16:00 wystawienie Najśw. Sakramentu. W czwartek od godz. 16:30 Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godz. 16:30 nabożeństwo Drogi krzyżowej. W sobotę od godz. 16:30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W piątek odwiedziny chorych i starszych od godz. 9:00. W niedzielę na rozpoczynające się rekolekcje nie będzie niedzieli adoracyjnej.

5. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.