Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023 r.

23 listopada 2023r. Odsłon: 118

1. W dzisiejszą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Święto patronalne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Uroczystość w naszej parafii. poprowadzi Ks. prob. Waldemar Pozlewicz TChr. proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Sarbii.

2. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Znakiem czterech niedziel adwentu jest wieniec adwentowy i cztery świece.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 16:30 nabożeństwa w czwartek Eucharystyczne o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do Najśw. Serca Pana Jezusa i w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi, niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych. W piątek odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Łupkowskiej  Irenie  i  Konkol  Elżbiecie a na następny tydzień są proszone osoby: Kuncio Aldona i Sobczak Edyta.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

6. Świece Caritasu w cenie 9 zł.