Wspomnienie św. Floriana, męczennika
4 maja 2024

III Niedziela Adwentu 17.12.2023

16 grudnia 2023r. Odsłon: 75

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy, tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed [i podczas] Eucharystii.

2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszam w tygodniu na Roraty, które celebrujemy w poniedziałek i środę o godz. 17.00.

3. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód… W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.

4. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24:00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego: Godz. 9:00 Osiedle, 10:30 Siemidarżno, 12:00 Gosław. We wtorek II dzień świąt Bóżego Narodzenia Msze św, jak w Niedzielę: 8:45 Osiedle, 10:30 Gosław, 12:15 Siemidarżno.

5. W Piątek 22 grudnia od godz. 9:00 Odwiedziny starszych i chorych.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Fiołek Edycie i Olejniczak Marzenie a na następny tydzień są proszone osoby: Gliwa Wanda i Gliwa Magdalena oraz za przygotowanie naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazuję serdeczności i życzenia.